Ретро клуб: Първа победа за "Мастер" във "В" група

Ретро клуб #BURGASFOOTBALL представя: Мастер /Бс/ - Розова долина /Кз/ 2:0, 04.09.2011, Югоизточна В група – 3 кръг

Сила и уважение – тези две думи са най-подходящи, за да определят „Мастер” към този момент. Има защо. Силата тепърва предстои да бъде изградена.

„Мастер” извоюва първата си победа в трета дивизия, след като се наложи с 2:0 над „Розова долина”, в мач от 3-ия кръг на Югоизточната „В” група. Този успех бе не само задължителен, но и наложителен. Това, че личеше известно напрежение в играта на бургазлии, бе нормално и очаквано, най-вече заради резултатите в последните 3 срещи, в които „Мастер” не усети вкуса на успеха.

Отборът започна с „Х” у дома срещу „Хеброс”, после загуби от „Раковски”, както и от „Созопол” за Купата на България.

Ето, че с тези три точки над „Розова долина”, момчетата на старши треньора Панайот Горов вече могат спокойно да поемат по глътка въздух, да запретнат ръкави и да тръгнат по пътя към успехите в трета дивизия. „Мастер” със сигурност тепърва ще набира скорост и ще става все по-силен отбор. Няма и как да е иначе – заради перфектната организация, заради инвестициите, заради амбициите. Силата на „Мастер” тепърва ще излиза на показ.

Уважението е другият етикет, с който малко отбори могат да се похвалят така, както спонсорираният от „Мастерхаус” отбор. Уважението, което „Мастер” инкасира след като стигна и вече гради имидж във „В” група, е голямо, прекалено голямо.

Вече на втори пореден домакински мач VIP секторът се пълни с куп знаменитости от региона, бизнесмени и хора, тясно свързани с бургаския футбол. Оказва се, че „Мастер” перфектно заиграва ролята на балансьор в бургаския футбол. Отива му!Четата на Панайот Горов събира симпатии хем сред „акулите”, хем сред „шейховете”.

Ето, че едно от големите имена в треньорския занаят в Бургас и страната – Димитър Димитров – Херо се реши да посети мач на „Мастер”, с него бе синът му – Виктор. Наставникът на „акулите” бе посрещнат приветливо на Градския стадион в Българово. Места в ложата заеха още Благо Митрев – мениджър на „Нефтохимик”, Станчо Цонев – спортно-технически директор на „нафтата”,
треньорите от школата на „шейховете” Костадин Джамбазов и Ангел Стойков, шефът на ОС на БФС – Бургас Емил Табаков, заедно с подопечните си Дамян Станчев, Тома Манолов, Димитър Костов, управителят на фирмата за спортна екипировка Красико спорт Красимир Киров, изпълнителният директор на „Ахелой” Недялко Москов, заемащият подобен пост във „Вихър” /Айтос/ Станимир Генев, легендата на „Нефтохимик” Велиян Парушев, бившият наставник на „Алтай” /Карагеоргиево/ Рамадан Рамадан, който е известен като българският вариант на Жозе Моуриньо, сегашният мениджър на въпросният отбор Сюлейман Сюлейман, футболистите Трайо Грозев от „Несебър”, Венцислав Гичев от „Ахелой”, както и много други познати футболни лица. Не на последно място задължително трябва да подчертаем присъствието и на Павел Бошнаков – собственик и управител на верига строителни хипермаркети „Мастерхаус” – фирма, която е основен спонсор на „Мастер”.

Малко повече от 250 зрители видяха бързия първи гол във вратата на „Розова долина” още в 4-та минута, когато Емил Рачев центрира от корнер, а капитанът на „Мастер” Нено Ненов с кинжален удар изпрати топката в противниковата врата за 1:0.

Второто попадение в мача бе дело на резервата Георги Цъцъров, който се появи като резерва в средата на втората част. Екс-играчът на „Странджа-Металург”, „Созопол” и „Нефтохимик” вкара директно от фаул, след като стреля от около 30 метра. В 58-та минута гостите от Казанлък останаха с човек по-малко на терена, след като техен играч получи червен картон от главния съдия Добромир Араванов.

Като цяло срещата премина под диктовката на „Мастер”, особено през първата част. Гостите също имаха своите възможности, но предимно през второто полувреме. Умелите изяви на отбраната и вратаря Димитър Пенов тушираха възможността „розите” да отбележат гол.

Куп пропуски на нападателното звено на „Мастер” лишиха феновете от дузина голове. Няма да е пресилено, ако посочим, че бургазлии можеха да спечелят мача с резултат от ранга на 6-0 или 7-0.

Васил Даменлиев и Енчо Лемперов пропиляха куп положения пред противниковата врата.
Просто късметът този път не бе с тях при завършващата фаза на ударите им. Иначе играха на добро ниво. И не само те, а и всички останали техни колеги.

В 67-та минута Васил Даменлиев пропусна 100% гол, след като надбяга защитата на „Розова долина”, финтира вратаря Слави Манолов, но вместо да изпрати топката в опразнената врата, той стреля на сантиметри от гредата.

Само 10 минути по-късно Емил Рачев също се размина с гола, след като изпрати далечна бомба към вратата на гостите от Казанлък, но стражът Манолов с лъвски отскок изби сигурен гол. Тези положения бяха едни от многото, в които „Мастер” можеше да завиши значително преднината си, която в крайна сметка като краен резултат си остава 2:0.

Дебют за тима от Бургас направи едно от новите попълнения Алексей Енчев, който през седмицата дойде от „Вихър” /Айтос/. Друг нов играч – Момчил Стамболски не попадна в групата – причината бе ангажимент към досегашния му отбор „Русокастро”, който той приключи.

След седмица бургазлии ще гостуват на „Загорец” в Нова Загора. Срещата е на 11-ти септември /неделя/ от 17:00 часа.

МАСТЕР /БУРГАС/ - РОЗОВА ДОЛИНА /КАЗАНЛЪК/ 2:0
1:0 Нено Ненов 4 мин.
2:0 Георги Цъцъров 85 мин.