„Карнобат” отстъпи минимално срещу „Созопол”

Футболистите на „Карнобат” допуснаха минимална загуба с 0:1 от кандидата за промоция във Втора професионална лига „Созопол”, в среща от 5-ти кръг на Югоизточна лига.

Изминалият двубой остави за 4-ти пореден път без победа възпитаниците на Георги Калоянов, които след 4 изиграни мача за 5 кръга, имат само една точка, а един от двубоите на отбора бе отложен.

Въпреки неприятната до момента серия без успех, карнобатлии показаха добра игра, старание и стремеж за спечелване на двубоя. Липсата на късмет и доброто противопоставянето на „Созопол” донякъде попречи на домакините да вземат поне точка.

Същевременно „Карнобат” показа с играта си, че незаслужено в тези изминали четири двубоя все още няма победа. Оптимизмът и нагласата за победи сред феновете на отбора е факт, сред футболистите също.

И ако първата част бе с известно приемущество за гостите, които регистрираха няколко опасни удара, спасени с вещина от вратаря на „Карнобат” Борислав Тотев, то втората част бе изключително оспорвана и равностойна, в която домакините имаха своите възможности, които обаче не успяха да реализират чрез Хюсеин Садула, Петър Колев и Стоян Калев.

Единственото попадение в мача реализира резервата в тима на „Созопол” Георги Георгиев в 74-та минута, когато с глава засече центриране отдясно на Диян Лефтеров.

Двубоят завърши с човек по-малко за „Карнобат”, след като в  допълнителното време на мача Пламен Димитров, капитанът на карнобатлии, получи червен картон.

„Карнобат”: Тотев, Калев, Дончев, Я.Тузаков, Пл. Димитров, Стойко Колев, Киров, Садула, Петров, Калоянов, Петър Колев /Влезли в игра резерви: Атанасов, Минчев/

„Созопол”: Васенев, Лефтеров, Ибраим, Димитров, Кюмюрджиев, Стойнов, Николов, Ласков, Байчев, Гюзелев, Иванов /Влезли в игра резерви: Хаджиев, Георгиев, Ферадов/