„Долно Езерово“ отстъпи на „Русокастро“ с 1:4 в контрола

„Долно Езерово“ прие за последна предсезонна контрола коравия отбор на „Русокастро“.

Пред огромно (като мащаб) родно националното знаме, навръх 3-ти март, Освобождението на България, домакините загубиха с 1:4.

На стадион „Червено знаме“ в бургаския квартал Долно Езерово изпъкнаха някои от новите попълнения в двата отбора – Георги Найденов за „Долно Езерово“ и Иван Грингов, Бекир Ахмед, Радостин Йорданов за „Русокастро“.

Даниел Николов даде преднина за гостите в 20-та минута, когато пред пеналта на домакините получи центрирана топка, навлезе в наказателното поле и реализира за 0:1.

Момчил Стамболски покачи на 0:2 в 39-та минута, когато вкара след самостоятелен пробив.

В началото на втората част Стоян Стоянов пропусна да направи резултата класически в полза на „Русокастро“. Опитният състезател удари греда.

Стайко Иванов намали на 1:2 в 56-та минута, когато оползотвори блестящо центриране на Райно Иванов.

В 62-ра минута Бекир Ахмед увеличи преднината на гостите на 1:3.

Крайното 1:4 оформи завърналият се в редиците на „Русокастро“ Иван Грингов, който отбеляза след силен изстрел от воле.

Безспорно Грингов бе най-добре представилият се състезател на терена, като отличната му игра даде допълнителен заряд за победа на неговите нови/стари съотборници от "Русокастро".

В изминалата контрола двата отбора бяха без редица основни играчи, които пропуснаха срещата заради различни ангажименти.

За „Долно Езерово“ предстои първа официална пролетна среща от „Б“ Областна група Изток, в която възпитаниците на мениджъра Райно Иванов ще гостуват на „Устрем“ /Тънково/ на 9-ти март от 15:30 ч. в Равда.

„Русокастро“ ще проведе контрола с „Камено“, преди да поднови пролетните си двубои в „А“ Областна група.