„Атлетик“ /Каблешково/ обърна „Черно море“ /Бс/, двата отбора впечатлиха с добър футбол

Новосформираните клубове „Атлетик“ /Каблешково/ и „Черно море“ /Бургас/ изиграха исторически дебютен двубой, в който не само се срещнаха за първи път, но и срещата бе първа и за двете селекции след сформирането им.
Всичко в тази среща бе ново – от състезателите, та до спортната екипировка. Още по-престижното бе, че този мач се проведе на стадиона Поморие, поради зачимяване на игрището в Каблешково.

Резултатът за един такъв двубой едва ли е от значение, още повече когато става въпрос за поставянето на основи при сформирането на отбор, при това не на един, а на два. Въпреки това, не можем да подминем фактите, а те се обосновават на победата в полза на „Атлетик“ /Каблешково/ с 2:1.

Двата отбора не си вкараха гол през първите 45 минути. Двубоят протичаше с териториално надмощие за символичните домакини, които на няколко пъти излизаха в чисти ситуации, но не успяха да реализират.
Селекцията на „Атлетик“ удари и две греди – чрез Димитър Чолаков.
Гостите от бургаския кв. Черно море пробваха чрез няколко контри да стигнат до вратата на „Атлетик“, но така и не регистрираха сериозно положение, което да създаде предпоставки за гол.

След почивката силите се поизравниха, а играта се накъса, заради множеството осъществени смени.

В 51-ва минута гостите от „Черно море“ откриха резултата с невероятен гол от фаул на Деян Стойков.

Резервата в редиците на „Атлетик“ Тихомир Ташаров донесе победата за каблешковлии с гол и асистенция.

Първо, в 76-та минута той засече с глава центриране от корнер на Николай Кръстев.

В 85-та минута двамата си размениха ролите, като Ташаров, който бе получил топката от Димитър Иванов, пусна пас на метър пред голлинията към Николай Кръстев, който не сгреши за крайното 2:1.

В следващите си летни проверки „Атлетик“ /Каблешково/ ще бъде домакин на „Липа“ /Череша/, а „Черно море“ ще приеме „Устрем“ /Тънково/.

„АТЛЕТИК“ /КАБЛЕШКОВО/: Яни Илиев, Диман Николов, Христо Дечев, Душо Радев, Николай Желев, Бюлент Чол, Атанас Пределиев, Димитър Чолаков, Петър Кръстев, Димитър Иванов, Николай Кръстев /Никола Николаев, Динко Бойчев, Димитър Токмакчиев, Златин Димитров, Тихомир Ташаров, Росен Павлов/

„ЧЕРНО МОРЕ БУРГАС 2019“ /БУРГАС/: Илия Илиев, Рафаел Иванов, Петьо Петров, Георги Петков, Деян Стойков, Рашко Джамбазов, Атанас Атанасов, Христо Апостолов, Марин Йорданов, Стоян Стоев, Стоян Бурев /Марио Ангелов, Атанас Джамбазов, Александър Стамов, Тодор Ангелов/

Съдии: Петър Аспарухов, Станимир Миланов, Николай Бахов