И „Карнобат“ не успя да спре силната серия на „Марица“

Футболистите на „Карнобат“ също не успяха да нанесат поражение на „Марица“, след като в среща от 3-ти кръг на Югоизточна Трета лига отстъпиха с 1:3.

С победата пловдивчани събраха 9 точки от 3 срещи, а карнобатлии за момента са само с точка, но и мач по-малко.

Въпреки поражението, потенциалът на „Карнобат“ се видя и този път, а освен реализираната дузпа в началото на втората част, късметът попречи няколкото положения да бъдат превърнати в попадения от Колев, Садула, Киров и Тузаков.

Срещу „Марица“ карнобатлии първи инкасираха гол. Точен в 25-та минута бе Христо Енчев, който намери пролука в отбраната на домакините след продължително разиграване около пеналта.

В 53-та минута Георги Калоянов изравни от дузпа, свирена за нарушение срещу Петър Колев.

В 70-та минута Тодор Тимонов отигра блестящо топката след изпълнение на корнер, подаде към Георги Георгиев, който с изстрел от вратарското поле отбеляза за 1:2.

Крайното 1:3 оформир Милен Танчев след далечен удар в 76-та минута.

120 секунди преди края на редовното време гостите от „Марица“ останаха с човек по-малко на терена, когато за втори жълт картон от игра бе отстранен Йордан Пейчинов.

Въпреки поражението, оптимизъм в „Карнобат“ не липсва, а добрата новина от клубната управа е, че юношеската формация U15 ще участва в Югоизточната зона на Зонално първенство, което ще даде шанс за изява на местните таланти срещу връстници от именити и доказани школи, чиито представителни отбори участват в професионалния футбол.

КАРНОБАТ“: Даниел Желев, Пламен Димитров, Димитър Дончев, Ясен Тузаков, Трендафил Момчилов, Георги Калоянов, Стойко Колев /58 – Димитър Петров/, Стоян Калев, Хюсеин Садула, Петър Колев, Пламен Киров