“Карнобат“ се размина с победата в последната минута

Карнобат“ и „Миньор“ /Раднево/ не се победиха на старта на новото първенство в Югоизточна Трета лига. Двата тима си разделиха по точка за крайното 1:1, като домакините могат само да съжаляват, че пропуснаха да „прегърнат“ победата. Причината - гол в последната минута, дошъл след рикошет. Автор на попадението бе Димитър Видев, който бе най-съобразителен във вратарското поле на „Карнобат“.

Преди това, в 52-ра минута завърналият се при карнобатлии нападател Петър Колев бе открил резултата, след като с индивидуален рейд се измъкна от противниковата защита, после изпрати топката във вратата на Михайлов.

Колев и Садула имаха възможност да изпратят още поне веднъж топката във вратата на „Миньор“, но късметът им изневери.
За гостите, освен голмайстора Видев, с пропуски се отчетоха Рабажийски и Костов.

Двата отбора представиха повече от добра футболна продукция, в която домакините показаха ново и подобрено лице, вдъхващо оптимизъм за по-добро представяне в шампионата.

Повторен дебютен официален мач с фланелката на „Карнобат“ направиха завърналите се в отбора Петър Колев и Хюсеин Садула. Антон Атанасов и Димитър Дончев също регистрираха първи мач за първенство с червено-черна спортна екипировка.

В следващата си шампионатна среща „Карнобат“ ще гостува на 11-ти август на „Родопа“ /Смолян/, а ден по-рано „Миньор“ ще приеме в Раднево „Сокол“ /Марково/.

КАРНОБАТ“ Даниел Желев, Трендафил Момчилов, Пламен Димитров, Димитър Дончев, Ясен Тузаков, Стоян Калев, Стойко Колев /82 – Милен Стоянов/, Хюсеин Садула, Антон Атанасов /67 – Димитър Петров/, Георги Калоянов, Петър Колев

МИНЬОР“ /РАДНЕВО/: Михаил Михайлов, Веселин Пенев, Надим Ангелов, Станислав Белчев, Васил Ботев, Емануел Личев /60 – Кирил Личев/, Никола Гавов, Руси Чернаков, /71 – Валентин Иванов/, Стефан Рабаджийски, Ангел Костов /78 – Александър Енев/, Димитър Видев